AKTA ER FÖR YOBETIT
Yobetit är naturligtvis en scam.En av världens största aktörer på spelmarknaden heter bettingpromotion, dom tjänar i snitt 0,3%( på omsätttningen eller t o m lägre) och omsätter många miljarder.
Om Yobetit skulle vara en fungerande affärsmodell med arbitrage,så kostar det maximalt 3,5% att låna i hop till en bankrulle,den bankrullen skulle vara betald på någon vecka på sin höjd OM arbitrage fungerade i så stora volymer,vilket det inte gör.
Detta är en garanterad SCAM och ducka för att inte förlora era pengar. Kom i håg alla nicknames som är positiva till denna scam,då dessa nicknames aldrig kan anses ha förtroenden oavsett uttalande i framtiden.
Det finns en lång tråd också på www.sharps.se där ni kan läsa mer.
AKTA ER!
6 Kommentarer
Lämna en kommentar
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar
Det var en konstig ROI. 1.003 %, hur räknar du då?
3 promille på omsatt kapital! Är det fel så rätta mig med glädje min käre professor Troll!
1.003 % är inte tre promille. Det är 10.03 promille
Tack!Klantade bort ett komma där som du säger.
[…] AKTA ER FÖR YOBETIT […]
Såg du att de har fått licens av Spelinspektionen nu? Jag har mina idéer ganska klara för mig. Håller du med? http://spelbolagen.nu/tidig-aw-pa-inspektionen/