Tysk Handboll
8 februari, 2010//
Berlin har Wylczynski och Strand borta framåt, Vatne borta bakåt. Lemgo fullt lag för första gången på ett bra tag. Tar -3,5 1.90 (lads) och u 56,5 1.85 (härovar), 2/10 units på båda. Rak 1.35+ funkar som fin komb till annat.
/Bob
17 Kommentarer
Lämna en kommentar
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar
NBA,Gsw-Dallas..Kommer vara pang pang/tempo o många poäng. Så detta bör bli: Över 218p,bwin 1.91, 5/10u
Golden State Warriors – Dallas Mavericks (over: 217.0) finns till 1,91 på NB.
Snyggt Viper, visste inte man kunde göra så många poäng i en och samma match 🙂
Tack Gus! Vinst Dallas=127-117
Sänkt som vanligt 🙁 Får ta den på liven 🙂
Gus, lads har kvar -3,5 1,90 och underlinan finns ju kvar i stort sett överallt..
SNyggt Viper. Vågade inte spela, tyckte 215 poäng var högt nog. Nw!
Tack Svinsen men lirar inte på Lads 🙂
Aha ok 🙂
PSG väntas ställa upp med fullt lag i franska cupen ikväll, mot div4-laget Vesoul (16:e plats). PSGs chans att ”rädda” säsongen. Jag plockar -1 till 1,709 på pinnen.
Vart fick du den informationen svinsen?
Fransk cup:
20:00 Quevilly – Rennes, H(1.0 – 0.0), 2,25 i odds.
20:45 Vesoul – Paris ST Germain, H(1.0 – 0.0), 2,30 i odds.
Totalt odds: 5,18
Jag kör en dubbel på att Ligue1-lagen gör vad de skall idag.
Insatsen blir en unit och bolaget är NordicBet.
Var inne och kikade på PSG förut men såg inte till nån trupp. Vesoul verkar köra på konstgräs dock.
Jag har inte heller sett någon information kring laguppställningar. Rennes har grym form och bör ta cuppen på allvar och svinsen tycks sitta på hemlig info kring Psg, så sammantaget känns det hela bra ändå. Cup är ju dock alltid cup, vilket är intressant i sig, då de sämre lagen har allt att vinna ur sitt perspektiv, medans de bättre måste leva upp till förväntningarna. Jag hoppas på det senare idag.
PSGs trupp http://www.psg.fr/fr/News/101001/Fil-info/47850/Vesoul-PSG-Le-groupe-parisien. Vesoul kör konstgräs vilket inte borde innebära ngn större nackdel för psg. Annars kan jag starkt rekommendera http://www.ligue1.com för fransk fotboll.
I övrigt känns Sochaux till 1,94 på pinnen också som ett bra spel. Cupen deras chans ut i europa och liggger stabilt till i ligan.
Tackar för bägge Bob! 🙂
Tänkte ta U 55,5 till ett högre odds men släppte det och följde mästaren, vilket visade sig vara ett lyckokast.
Har haft problem att komma åt sidan.
Registrerade mig på Expressen för att fråga Hatten i bloggen om problemet.
Hann bara skriva kommentaren så kom jag in. 🙂
Satt på håret under ja….
Sidan strular 🙁
Blev push på PSG och vinst på Sochaux.
Tack för Lemgo Bob! 🙂