V75jackpot på Lördag, med 50 millar att vinna
29 november, 2010//
Veckan som följer erbjuder mycket godis för oss hästbitna, jackpot måndag V65, Onsdag V64 och Lördag V75.
Chanserna till julfirande ser fantastiskt bra ut.
Dessutom finns det en JÄTTESPIK på lördag i form av Skully Gully, från startspår 2 över 1640 meter mot svalt motstånd ska det vara 80% vinstchans, dvs liknande chans som gamla Järvsöfax brukade ha.
Men hav förtröstan, det kan ge fina pengar ändå!
Posted in Speltips
11 Kommentarer
Lämna en kommentar
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar
Testar ett spel i elitserien idag.
Luleå-Frölunda spelar ikväll och Frölundas form visar att det det fungerar bra offensivt och mindre bra defensivt. Två senaste för frölunda:
27/11 Frölunda – AIK 4:3
25/11 Djurgården – Frölunda 4:5
Luleå stabila hemma å bör sätta minst 3-4 på Frölunda ikväll, förmodligen fler.
Pinnacle: Ö 5 mål till 2.02
// Izak
Spelstopp 12:30
Testar Zob Ahan v Naft Tehran Iranska ligan
Zob Ahan 5-2-0 hemma
Naft Teheran 1-3-3 borta
Zob Ahan, det klart bästa laget och går upp i serieledning vid vinst men åkte på en stjärnsmäll i cupen senast och åkte ut efter förlängning
Naft Teheran ligger på 13:e plats
Spelar Zob Ahan -1,5 till 2,25 Bet365 (kan finnas högre)
Rak 1:a finns till 1,5
MrStone
Trodde Hatten siktade på de STORA kulorna…..
Marshland blev lite lätt bortkörd på Jägers 😉
Zob Ahan v Naft Tehran 2-0 och vinst på spelet
MrStone
snyggt mrstone
Bra Isakzzon!
Tackar Degen !
det såg inte så ljust ut efter 0-0 första perioden men trots skruvad matchbild så lyckades lagen skrapa ihop 6 baljor iaf. Vinst till 2.02.
Skully Gully vann med 20meter, till 2.75 i odds på flertalet bookies. Sanslöst överodds även före loppet, eftersom jag värderade vinstchansen till 80%, och det var jag tydligen ensam om, även om hon var streckad på 75% av systemen.
Ny jackpot på Lördag, då Svanen vann med alla hästar utom den sista, och det gav endast 6500kr på 7 rätt.
Ska vi gissa på roliga lopp nästa lördag?
MVH Hatten
Var inte Skully Gully streckad på 45 %?
Efter att ATG ändrat på streckprocenten, så blev hon kanske streckad på 45%, vilket innebär att det var ett fantastiskt bra streck i förhållande till min ranking, men jag ställer mig mycket tveksam till ATG streckprocent, och hur dom räknar ut den. Var värt 705kr inför loppet och värdet ökade till 1208kr, vilket innebär 58% streck som överlevde. Men detta med hänsyn till att spelarna överlevt två 15% innan, så förmodligen är 75-80% streck korrekt på förhand.
Jag är ytterst tveksam till ATG förmulering till strecken som förändras kapitalt till Fredagens, gentimot Torsdagens streckfördelning.
MVH Hatten
Classic Tile i 6e rensade som 90% efter femt lopp, verkar sinnesjukt. 10% streck försvann efter segern i lopp6.
Så stora favoriter har endast Järvsöfax och någon mer häst varit på 20 års tid. Enligt strecklistan var Classic streckad på 57%, så något är väldigt fel i ATG återgivande av strecken och måste snarast rättas till.
Grady var också endast 37% streckad, och bör efter 6 lopp har rensat oerhört mycket mer än 37%, speciellt som han värmde tveksamt. Grady var inte hårdare streckad i tidigare streckfördelning under veckan, och rensade helt enkelt uruselt från 3686-6116, dvs streckad som 65% istället för 37%. Tycker ofta ATG har sjuka streckfördelningar och det har INTE blivit bättre!!!
Någonstans är det någon som inte inser att streckfördelningen är felaktigt representerad och följdaktligen är det 10-15 miljoner minst som omsätt varje jackpot på felaktig information från ATG
PINSAMT!
MVH Hatten