VARNING för lavad match i Serie A

Inter-Lecce har oddsen inte burit sig åt på normalt sätt.

Startodds på ö3.5 mål var 1.82. sjönk till 1.75 och höll sig där första 10 minutrarna, innan det började sjunka. Normal line är ö/u3 som t o m är högt, kanske 2.75 standard som favorit. Kan vara läge att ta ö2.25 om det inte blir mål första 30 minutrarna. Men var försiktig i denna match, stor risk att det blir många mål i andra halvlek tror jag.

Posted in

Hatten

5 Kommentarer

  1. Hatten den 20 mars, 2011 kl 18:27

    Det var chansrikt, men efter 0-0 första halvlek, så var oddset ö/u2 istället för normala ö/u 1.75, så fortfarande hög lina. Mål i 55e minuten, och direkt gick det att köpa u2.5 till 2.05 vilket visade att asiaterna fortfarande trodde på många mål. Oavsett så var det mycket underliga odds i denna match, Inter var favorit att vinna med -2 i hcp precis innan start.



  2. spearmoonn den 20 mars, 2011 kl 19:17

    Jag har spelat underspel mellan Utah-Houston ikväll i NBA. Linan är 210.0 till oddset 1.90. Insats 2/10.
    Tycker den är för hög, två lag med rejäla skadebekymmer dessutom och ofta under mellan dessa två.



  3. MrStone den 20 mars, 2011 kl 21:08

    Någon som har varit eller känner någon som varit ”bland de 13” på tips-sm och fått åka till Stockholm?

    Tävlingen avgörs som en kunskapstävling och tänkte fråga vad det innebär med en kunskapstävling?

    Vad för typ av tävling är det och på vilken nivå frågorna ligger på?

    Och NEJ tyvärr är det inte mig det gäller, men ganska nära 🙂

    MrStone



  4. Plant den 20 mars, 2011 kl 23:05

    Tack Bob och ha det så bra i fjällen!
    (går inte att kommentera i handbollstråden)



  5. BetYourLife den 20 mars, 2011 kl 23:40

    GALOPP MÅNDAG 21 MARS
    ENGLAND (HINDER)
    BANA: LINGFIELD 15:00 (sv 16:00)
    SPELFÖRSLAG: HILDISVINI
    INSATS: 2u (2/3/5)
    ODDS: 2.20 (PROGNOS: 1.62/2.50/2.75)
    ***
    Övertygade stort i hinderdebuten där han slog två bra motståndare, varav en tippad av mig (Kid Cassidy). Lättare motstånd nu och bör dessutom vara förbättrad, skall ha bra chans att vinna.
    ***
    INTRESSANTA STARTHÄSTAR

    ***



Lämna en kommentar

Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar