Omstart elitserien Bandy

Efter den läckra vm-finalen så är det dags att gå in i den vanliga serielunken igen. Det finns flera fallgropar med sletna spelare och de gäller inte bara a-landslaget utan även flera junior och pojklandslag har varit i farten.
Så idag blir det lite försiktigt spel av mig.

Jag tror på värnersborg borta mot villa. Åtminstonde kommer det blir en jämn match, då det är ett derby och pöjkarna Andersson i villa bör vara ganska sletna efter vm.
Kör hcp 3,5 till värnersborg, finns till 1,85 på Unibet.

Dagens rykte:

Det sägs att det är lite farligt att åka taxi i moskva särskilt när man både är segerrusig och kraftigt berusad, eller vad säger du ………………….

Det ryktas vidare att hedqvist och murre storgrät öppet efter Mossberg avgjort finalen, dock inte utav glädje

Posted in

bandycoachen

5 Comments

  1. korteks on 3 februari, 2010 at 15:41

    Jag spelar idag ett underspel i bandyns elitserie, mellan Haparanda Tornio – Västerås. u9,5 mål till 2,00 på NB. Två units.



  2. korteks on 3 februari, 2010 at 19:54

    Ser ju bra ut, 0-0 i halvtid.



  3. bandycoachen on 3 februari, 2010 at 19:56

    Ja vsk har missat straff. värnersborg är totalt genomusla



  4. Husssar on 3 februari, 2010 at 21:25

    snyggt korteks



  5. Bob on 4 februari, 2010 at 09:50

    Väners satt ju säkert!! 😉



Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.