Dagens Bandyspel från Hatten

Nu när vi har Bandycoachen med oss igen, så blir det fina tips på sidan, men jag får det svårare då vi ofta är inne på samma spår. Men det viktiga är ju att ni läsare får bra spel!

 

Dock ska jag ta två spel som inte är nämda, !

U8 mål till 1.87 på Kungälvs hemmaarena Garpe Nord, där isen är notoriskt svårspelad innan kylan kommer. Det skvätter ner grus och smuts från motorvägen och det är allmänt smådjävligt. Dessutom är Kungälv normalt väldigt starka på hemmaplan, och släpper få chanser, vilket borgar för få mål.

Ska vi gissa på 3-2 till Kungälv?

Nästa spel är Sirius-Gais i kväll, där Bandycoachens lag gör en intressant debut i bandyns finrum. Gais har varit bra under försäsongen och nykomlingarna brukar ta mycket poäng första matcherna. Jag tror på en tillknäppt match i Uppsala och få mål. Men framförallt spelar jag Gais +2.5 till fina 1.78 .

Båda matcherna med insats 3/10 units och på Pinnacle sports.

MVH Hatten

Hatten

4 Kommentarer

  1. Luhrmann den 28 oktober, 2011 kl 14:35

    Fina tips. Jag undrar bara om stryktips fördelningen kommer imorgon? Ni gör ett bra jobb.
    Cheers



  2. Degen den 28 oktober, 2011 kl 18:19

    Regn och värme i Bollnäs. Tog u10,5 mål mellan Bollnäs och Kalix. Liten insats. 2.05 hos Ladbrokes.. Svår match. Ingen vet var Kalix står så kan bli både 20-0 eller 7-0.. trevlig kväll och helg.



  3. Hatten den 29 oktober, 2011 kl 03:52

    Man får gratulera Bandycoachen till 1-1 borta mot Sirius, fint resultat och dessutom vinst på årets första bandyspel! +2.34 units ( tillknäppt var förnamnet, 1-1 slutade matchen)



  4. Hatten den 30 oktober, 2011 kl 02:57

    Återigen visade det sig att bandycoachen hade rätt, Kungälv vann till goda 2.35 på SS.
    Dock brann underspelet inne då det blev 9 mål.



Lämna en kommentar

Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar